THERMACUT - The Cutting Company

It appears you don't have a PDF plugin for this browser. No biggie... you can click here to view the PDF file.

 

SKUPINA THERMACUT

Progresívna spoločnosť na rozvíjajúcom sa trhu

Počas 30 rokov prešla skupina Thermacut mnohými zmenami. Spoločnosť Thermacut (predtým Tatras Imports Inc.) bola založená v roku 1990 v Claremonte, New Hampshire, USA, a pod značkou ZAP Plasmatherm predávala spotrebné diely pre plazmu priamo koncovým používateľom prostredníctvom miestnych predajcov. Svoju činnosť začala s tromi zamestnancami vo forme telefonického predaja. V roku 1992 bola v Českej republike založená malá výrobná spoločnosť Thermacut, s.r.o., ktorá od roku 1996, keď otvorila obchodné oddelenie, vyrábala a predávala spotrebný materiál a horáky na plazmové rezanie pod značkou Thermacut na východoeurópskych trhoch priamo koncovým používateľom a prostredníctvom distribútorov v západnej Európe. Samotný predaj uskutočňovali interní predajcovia a potom obchodní zástupcovia v teréne. V roku 1993 bola značka Thermacut uvedená na trh v Severnej Amerike a predávala sa prostredníctvom siete predajcov na tomto území.

V januári 1999 získala spoločnosť STK Gesellschaft für Schweißtechnik GmbH (holdingová spoločnosť, ktorej 100 % vlastníkom je skupina IBG, Kolín nad Rýnom) 80 % podiel v spoločnosti Thermacut; v roku 2002 dokončila akvizíciu a stala sa 100 % vlastníkom skupiny Thermacut.

Zo skromných podmienok na samom začiatku sa spoločnosť Thermacut vyvinula na významného globálneho hráča dodávajúceho plazmové horáky a spotrebné diely prostredníctvom viacerých predajných kanálov s podporou štrnástich predajných pobočiek a úzkej spolupráce so sesterskou spoločnosťou Abicor Binzel (spoločnosť vo vlastníctve IBG) na trhoch v Indii, Turecku, Bielorusku, Dánsku, Nórsku, Švédsku, Fínsku, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Južnej Kórei, Vietname a Austrálii. Na základe dopytu zákazníkov spoločnosť Thermacut postupne uviedla na trh aj spotrebné diely pre zváranie TIG/WIG, MIG/MAG a autogénne rezanie. Všetky tieto výrobky sa vyrábajú podľa normy ISO 9001 v modernom výrobnom závode v Uherskom Hradišti.

Skupina Thermacut sa zameriava na výrobu vysokokvalitných alternatívnych spotrebných dielov a horákov, ktoré spĺňajú alebo prekonávajú očakávania zákazníkov na celom svete, ktorí ich používajú pri rezaní a zváraní kovov. Na základe rastu zákazníckej základne, ako aj ich zvyšujúcich sa požiadaviek a nárokov spoločnosť Thermacut v roku 2005 rozšírila svoje produktové portfólio o moderné spotrebné diely, ako sú elektródy Silver Pro™ a SilverEX-® a patentované trysky TungstenEX-™. Sortiment moderných dielov bol v tom istom roku podporený novým firemným imidžom a zavedením nového loga. Predstavila tiež nový slogan: „Advanced Consumablers“ – „Pokročilé spotrebné diely" a programový cieľ stať sa "celosvetovým poskytovateľom pokročilých spotrebných dielov pre rezanie a zváranie".

V roku 2013 spoločnosť Thermacut pokračovala v raste a posilňovala svoju pozíciu na trhu tepelného rezania a zvárania. V decembri 2012 dokončila kúpu spoločnosti HOLMA® AG, výrobcu špičkových spotrebných dielov pre laserové rezanie, aby uspokojila dlhodobý dopyt zákazníkov po týchto vysokokvalitných laserových dieloch a ďalej rozšírila svoje portfólio produktov pre plazmové a autogénne rezanie.

V septembri 2013 na veľtrhu SCHWEISSEN & SCHNEIDEN skupina THERMACUT prvý krát predstavila svoj sortiment plazmových rezacích systémov pre ručné aj strojové plazmové rezanie materiálov  s hrúbkou do hrúbky 65 mm. Na začiatku predstavenia bol uvedený systém s výkonom 105 ampérov. Spoločnosť THERMACUT mala vystavené aj systémy s výkonom 65 a 85 ampérov. Touto zmenou dala spoločnosť THERMACUT svojim zákazníkom na celom svete jasne najavo svoj zámer posunúť sa do pozície výrobcu kompletného sortimentu originálnych plazmových produktov.

V rokoch 2016 až 2018 boli postupne zavedené plazmové zdroje od 30 A do 125 A. Séria HD spolu s originálnymi horákmi a patentovaným konektorom Torch Connection System (TCS) bola uvedená na trh v roku 2017 v rámci veľtrhu SCHWEISSEN & SCHNEIDEN v Düsseldorfe.

Rovnako ako v prípade plazmového rezania je skupina THERMACUT lídrom v oblasti technológie laserového rezania. V roku 2017 sme na veľtrhu SCHWEISSEN & SCHNEIDEN predstavili originálnu laserovú hlavu EX-TRABEAM®, ktorá bola uvedená na trh v druhej polovici roka 2018.

Počas celej existencie skupiny THERMACUT sme verili, že "zákazník má vždy pravdu". Práve to nás motivuje zlepšovať sa vo všetkých oblastiach, počnúc vývojom všetkých produktov a končiac ich predajom.

"THE CUTTING COMPANY" pre nás nie je len slogan. Je to zavedená prax. Pridajte sa k spoločnosti THERMACUT vo svete rezania a objavte nové a alternatívne aplikácie a naplno využite nové možnosti, ktoré ponúka svet digitálneho rezania.